تاریخ تحلیلی اسلام پنج شنبه ۱۶ آذر ماه ۱۳۹۶

✅”هوالحق”
برخی افراد در خط ابوسفیان هم به هیچ وجه نبودند ولی اونها هم آماده بودند امیرالمؤمنین رو کمک کنند، یکدفعه ای که همه مردم آلزایمر نگرفته بودند نسبت به غدیر!
این سکوت امیرالمؤمنین خیلی معنا داشت…خیلی معنا که چه عرض کنم،خیلی اثر داشت. در اینکه اون اتفاق بیفتد .
یعنی میشه کسی با پایگاه اجتماعی اقلیت، اکثریت را بردارد و ببرد؟!چه جوری میشه آخه؟! کسانی نمایندگی میکنند از مهاجرین، انصار مخالفند…نیمی از مهاجرین هم مخالفن!خب میشه اقلیت دیگه.
کسانی هم فراتر از انصار و مهاجرین بودند که اصلا اینجوری نگاه نمیکنن که ما جز جز مهاجرینیم یا انصار،امت پیغمبریم، اونها هم حضور دارند که مخالفند.
حالا اتفاق ها و ترور ها که رخ داد بگذریم.به شدت هم یکدفعه ای فضای مدینه شد فضای کودتایی، فضای حکومت نظامی…که به این هم می پردازیم.
فعلا با همین سکوت حضرت ببینیم چطوری میتونیم برخورد بکنیم.
حضرت سکوت کردند ،از خانه بیرون نیامدند انگار عمدا گذاشتند و هرچه میخواد شکل بگیره، شکل بگیرد. این تحلیل بنده نیست تحلیل مردم مدینه است.نخبگانشان به حضرت زهرا(س) این را میگفتند.
کاملا معلوم بود حرف اول را دوباره بگویم،حضرت از همه ی امکانات استفاده نکردند.
🔸🔸
قطعا امیرالمؤمنین(ع) منهای ابوسفیان از بقیه امکانات میتونستند استفاده کنند لااقل پیغام میدادند به انصار که آقایون انصار..
آقایون سعد …شما پای من وایسید نگران نباشید به اصطلاح نمیگذاریم مثلا دیگران بیان حاکم شوند.
شمارو هم من هوا تونو دارم. انصار چون قطع داشتند مهاجرین نمیگذارن حکومت به علی ابن ابی طالب برسد و بنده احتمال میدم که میدونستن آقا خودش هم اهل اقدام نیست.رفتن یه فکری وردارن و الا اونجوری مسر به خلافت نبودند انصار. یه مقدار عافیت طلب نشون میدادند تو همون جلسه ای که سعد ابن عباده جمع کرد همه رو سخنرانی کرد و گفت ما برتری داریم
یه نفر برگشت گفت حالا این درگیری که ما با قریش پیدا کنیم این چی میشه؟! جنگ میشه بینمون!یعنی دنبال دردسر نمیگشت.
یه نفر دیگه جواب داد اگر قریش محکم ایستادن، میگوییم یک دفعه از شما، یکدفعه از ما پادشاه باشه…سعد همونجا گفت این اول وهن و سستیه همین حرفاست که موجب میشه حکومت دست ما نیفته
!چرا کوتاه اومدید هنوز هیچی نشده،اون فضای سیاسی اون زمانه.
چرا آقا این رفتار را کردند؟
من حتی میتونم برای اینکه حضرت این عوامل استفاده نکردند دلایل بیاورم
🔸🔸
یکی از دلایل اینکه خدا یه وقتایی بخواد کارش راه بیندازد از منافقین هم استفاده میکند.
خب یا امیرالمومنین شما از ابوسفیان هم استفاده کن چه اشکال داره؟فعلا که اون عددی نیست،زوری نداره.
معاویه ابن ابوسفیان بعد از ۲۵ سال قدرت گرفت.تو همچنین شرایطی اینها نمیتونستند قدرت بگیرند چون فضا خیلی ایمانی بود..فضا خیلی معنوی بود.استفاده میکردی از اون،
کارتو راه می انداختی ،بعد نظم رو برقرار میکردی،یا از مخالفت انصار با مهاجرین استفاده میکردی، بالاخره تک و توک افرادی بودند حر و آزاده و سلحشور بودند از اونها استفاده می کردی چرا استفاده نکرد حضرت از همه امکاناتش؟
و نه تنها استفاده نکرد بلکه کنار کشید
بهانه حضرت البته خیلی بهانه قیمتی بود…این جوری نبود که بهانه بیاره اون هم حرمت پیغمبر (ص) …
آقا ما هنوز مراسم کفن و دفن پیامبر(ص) را انجام ندادیم
این مهم ترین بیانی بود که حضرت داشتند بعد ها حضرت زهرا(س) داشتند وقتی میگفتند که چرا حضرت نیامد؟میفرمود: بدن پیامبر(ص) را رها کند؟!
حضرت وظیفه اش بود به بدن پیغمبر(ص) بپردازد..به حرمت پیامبر بپردازد
🔸🔸
پیغمبر اصل دین ماست. حرمت پیامبر حفظ نشه؟چی رو میخوای ادامه بدی؟ این از وظیفه حضرت.